serdarbakialbayrak

Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak

Özgeçmiş

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) tıbbi biriminde hasta kabul eden Prof. Dr. Serdar Albayrak, 1991-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp lisansını tamamlamıştır. 1998-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) uzmanı unvanını kazanmıştır.

İlgi alanları arasında başta epilepsi ve beyin tümörü gibi birçok hastalığa ilişkin tedavi uygulamaları ile beyin pili ameliyatları (Parkinson distoni titreme hastalığı), tümör cerrahisi, ağrı tedavisi, mikro cerrahi, Gamma Knife gibi yenilikçi uygulamalar yer almaktadır. Epilepsi cerrahisi, beyin tümörlerinin mikrocerrahi tedavisi, beyin damar yumakları ve baloncuklarının tedavisi gibi alanlarda da uzmanlaşmıştır.

Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak yurtdışında ABD’de Harvard Üniversitesi Hastanesi’nde ve Finlandiya’da Helsinki Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat ve araştırma doktoru olarak çalışmıştır.

Tıp teknolojisinin sağlamış olduğu en gelişmiş yöntemleri kullanarak cerrahi tedaviler uygulayan hekim, uyguladığı işlemlerin birçoğuna ilişkin üst düzey eğitimlerini yurtdışında ABD ve Almanya’da almıştır. Tıp alanında ülkemizde almış olduğu eğitimlerin yanı sıra Albayrak, uluslararası anlamda birçok eğitim ve çalışmayı başarıyla tamamlamış, dünyanın 48 değişik ülkesinde hasta tedavi tecrübesi edinmiş ve çeşitli sertifikasyonları almaya hak kazanmıştır. Tümör cerrahisinin yanı sıra kanser araştırmaları da yapmış, biyoteknoloji alanında yenilikçi tedaviler hakkında bilgi edinmiştir.

Okullar / Eğitimler:

İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi – Tıp Fakültesi (Lisans), 1991 – 1998
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi – Uzmanlık eğitimi (Beyin cerrahisi ihtisası), 1998 – 2004
Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi – 1 Yıl Klinik Fellow-Burslu, 2007 – 2008
Helsinki Üniversitesi – 1 Yıl Klinik Fellowship, 2006 – 2007

Deneyimler:

Helsinki Üniversitesi Toolo Hospital, Klinik Fellowship – Beyin anevrizmaları (baloncukları), AVM leri (beyin damar anomalileri) ve kompleks beyin tümörlerinin tedavisi konusunda ihtisas sonrası eğitim aldım ve ameliyatlara katıldım.,

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Brigham and Women  Hospital, Klinik Fellow-burslu – Beyin tümörlerinin tedavisi konusunda bu programda ameliyat doktoru olarak da görev alan beyin cerrahisi uzmanı oldum.

Bilinen Diller:

  • İngilizce
  • Türkçe (Anadil)

Ödüller:

Harvard Üniversitesi, Boston- ABD, Beyin Tümörleri, 2007